Montujemy
i polecamy instalacje:

BRC instalacje LPG PRINS instalacje LPG do samochodów STAG instalacje gazowe do samochodów LPG TECH logo instalacje LPGLandi Reno lpg

oraz innych renomowanych firm na życzenie Klienta.


Nie trać GWARANCJI!

Renault z instalacją LPG

Jeśli kupiłeś fabrycznie nowy samochód marki:
- Renault, Dacia (zakupiony w Uni-Car DWA)
- Jeep, Chrysler (zakupiony w Auto Frelik)
możesz u nas zamontować instalację LPG bez utraty gwarancji!

Jeep z instalacją LPG


Pb 95
4,68 zł
Pb 98
4,98 zł
ON
4,66 zł
LPG
2,02 zł

Auto GAZ

Pierwszy samochód na świecie z instalacją LPGSamochodowe instalacje gazowe są znane od początku motoryzacji. To właśnie paliwo - auto gaz było stosowane w 1860 roku przez jednego z twórców silnika spalinowego - Joana Lenoira. Wówczas był to tak zwany gaz świetlny. W ciągu ponad 100 lat, które upłynęły od tego czasu, różne paliwa gazowe były okresowo stosowane w motoryzacji. Zwłaszcza w okresach niedoboru tradycyjnych paliw płynnych wzrastało zainteresowanie stosowaniem paliw gazowych, mając jednak na uwadze to, że uzysk propanu butanu z rafinacji ropy naftowej nie przekracza 2% z przerobionego surowca paliwo to nie może być używane jako paliwo zasadnicze. Dużo większe nadzieje należy wiązać z gazem ziemnym - metanem ale to dopiero po stworzeniu bardzo kosztownej infrastruktury zapewniającej odpowiednią ilość stacji tankowania i dopracowanie (skrócenie) czasu tankowania. Tak więc paliwa gazowe uważane są jako paliwa alternatywne. Paliwa gazowe są oznaczane jako LPG - ang. (Liquid Petroleum Gas) gdzie paliwem jest propan butan oraz CNG gdzie paliwem jest gaz ziemny wysoko metanowy.

W niektórych dużych miastach świata, takich jak Tokio, Istambuł czy Barcelona wszystkie taksówki miejskie, a w Wiedniu, Krakowie i Przemyślu także autobusy miejskie są zasilane LPG. Fabryki autobusów w swojej ofercie mają autobusy zasilane gazem. O skali rozpowszechniania LPG decydują z pewnością czynniki ekologiczne, które są w poszczególnych państwach zróżnicowane poprzez odmienne opodatkowanie różnych paliw. Paliwa gazowe były i są nadal traktowane jako paliwa alternatywne.

Królowa angielska chcąc zachęcić obywateli Wielkiej Brytanii do używania alternatywnych żródeł zasilania pojazdów, korzysta w swoim Rols Royce'ie z układu zasilania LPG.

W rezultacie, z uwagi na korzystne właściwości ekologiczne paliwo to w wielu wymienionych krajach jest 2 do 3 razy tańsze od benzyny. Znacznie niższe ceny gazu i inne ulgi finansowe rekompensują użytkownikom wydatki poniesione na instalacje gazowe oraz pewne utrudnienia w eksploatacji pojazdów. Na przykład we Włoszech stosowane są dotacje na montaż instalacji gazowej z funduszu ochrony środowiska. W Polsce istnieją obecnie warunki sprzyjające rozwojowi tego sposobu zasilania samochodów.