Montujemy
i polecamy instalacje:

BRC instalacje LPG PRINS instalacje LPG do samochodów STAG instalacje gazowe do samochodów LPG TECH logo instalacje LPGLandi Reno lpg

oraz innych renomowanych firm na życzenie Klienta.


Nie trać GWARANCJI!

Renault z instalacją LPG

Jeśli kupiłeś fabrycznie nowy samochód marki:
- Renault, Dacia (zakupiony w Uni-Car DWA)
- Jeep, Chrysler (zakupiony w Auto Frelik)
możesz u nas zamontować instalację LPG bez utraty gwarancji!

Jeep z instalacją LPG


Pb 95
4,68 zł
Pb 98
4,98 zł
ON
4,66 zł
LPG
2,02 zł

Instalacje

I generacja LPG

Instalacja LPG I generacji W tych systemach gaz w fazie ciekłej ze zbiornika gazu poprzez wielozawór dostaje się do nowoczesnego reduktora-parownika. Po odparowaniu (przejściu do fazy lotnej) gaz dostaje się poprzez ręczny stałowartościowy regulator dawki gazu (register) do miksera. Powstała w mikserze mieszanka powietrzno-gazowa dostaje się do kolektora ssącego skąd poprzez zawory ssące dostaje się do cylindra. Systemy te są stosowane w pojazdach nie wyposażonych w sondę Lambda i katalizator- głównie pojazdy gaźnikowe.

1. zawór tankowania   5. elektrozawór benzynowy
2. wielozawór   6. reduktor zintegrowany
3. zbiornik gazowy   7. attuazor
4. centralka   8. mikser

 


II generacja LPG

LPG instalacja 2 generacji W tych systemach gaz w fazie ciekłej ze zbiornika gazu poprzez wielozawór dostaje się do nowoczesnego reduktora-parownika. Po odparowaniu (przejściu do fazy lotnej) gaz dostaje się poprzez regulator dawki gazu (attuator) do miksera. Sterowanie ilością podawanego gazu odbywa się za pomocą elektronicznego układu sterującego który decyduje o składzie mieszanki powietrzno-gazowej na podstawie odczytu oryginalnych czujników znajdujących się na silniku. Powstała w mikserze mieszanka powietrzno-gazowa dostaje się do kolektora ssącego skąd poprzez zawory ssące dostaje się do cylindra. Systemy te są stosowane w pojazdach wyposażonych w sondę Lambda i katalizator. W pojazdach tych nie wolno stosować systemów I generacji ponieważ grozi to uszkodzeniem katalizatora.


III generacja LPG

Instalacje tej klasy przeznaczone są do instalowania w samochodach z wielopunktowym wtryskiem paliwa. W rozwiązaniu tym mieszanka paliwowo-powietrzna powstaje tuż przed zaworem ssącym. W zależności od ilości powietrza napływającego do cylindra w okolice zaworu ssącego podawana jest przez wtryskiwacz benzyny ściśle określona ilość paliwa. Podstawowym wyznacznikiem instalacji gazowych do wtrysku wielopunktowego jest zachowanie zbliżonego do oryginalnego, miejsca powstawania mieszanki gazowo-powietrznej. Ponadto gaz powinien być podawany przez wtryskiwać o podobnej charakterystyce do wtryskiwacza benzyny.


IV generacja LPG - VSI

LPG Sekwencyjny wtrysk fazy lotnej LPG, VSI, zapewnia własności jazdy porównywalne z zasila-niem benzynowym czyli zgodne z założeniami producenta pojazdu. Gaz płynny doprowa-dzony jest do reduktora za pośrednictwem zintegrowanego z nim elektrozaworu gazowego. Po zredukowaniu ciśnienia gazu i przejściu w fazę lotną gaz trafia do modułu filtrującego. Moduł ten odpowiedzialny jest za dokładne oczyszczenie gazu z cząstek stałych. Wstępne oczyszczanie gazu odbyło się w elektrozaworze. Dodatkowo moduł ten wyposażony jest w czujnik ciśnienia gazu i czujnik temperatury gazu. Po wyjściu z modułu sterującego pod stałym nadciśnieniem 2 barów gaz dostaje się do listwy z osadzonymi wtryskiwaczami .

Z wtryskiwaczy kontrolowanych przez sterownik gaz doprowadzanay jest w bezpośrednie pobliże zaworów dolotowych. Na uwagę zasługuje fakt, że dawka gazu dla każdego cylindra determinowana jest przez kontroler wtrysku benzynowego. Dlatego też nie ma potrzeby stosowania emulatorów systemu OBD, a parametry pracy silnika są bardzo zbliżone do zasilania benzynowego w całym zakresie obrotowym.

Na co możesz liczyć używając systemu VSI:

  • nie ma odczuwalnej różnicy pomiędzy zasilaniem gazowym i benzynowym,
  • samochód nie wymaga szczególnej opieki poza okresową wymianą filtra gazowego,
  • nie ma ryzyka cofnięcia się płomienia w układzie dolotowym,
  • strata mocy rzędu 2% przy zasilaniu gazowym jest praktycznie nieodczuwalna dla użytkownika,
  • przyspieszenie pojazdu zbliżone jest do zasilania benzynowego,
  • emisja szkodliwych dla zdrowia składników spalin jest wyraĽnie mniejsza,
  • system poinformuje Cię o wyczerpaniu gazu i przełączy zasilanie na benzynowe.