Montujemy
i polecamy instalacje:

    
oraz innych renomowanych firm na życzenie Klienta.


Ostatnie prace

Chrysler 300C 2.7 V6, rocznik 2005, przebieg: 11 km, instalacja PRINS - sekwencyjny wtrysk gazu

Nasi Klienci

Nasza firma montuje instalacje gazowe najnowszej generacji do wszystkich modeli samochodów marki Chrysler, Jeep i Dodge. Montaż instalacji w nowych autach odbywa się bez utraty gwarancji mechanicznej producenta!

W tym zakresie współpracujemy z toruńskim salonem samochodów marki Chrysler i Jeep i Dodge, firmą Auto Frelik s.c., mieszczącym się przy Szosie Chełmińskiej 214 w Toruniu.

AUTO GAZ

  Instalacje   |   Zbiorniki   |   Oferta   |   Kalkulator   |   Finansowanie   |   Zdjęcia

Samochodowe instalacje gazowe są znane od początku motoryzacji. To właśnie paliwo - auto gaz było stosowane w 1860 roku przez jednego z twórców silnika spalinowego - Joana Lenoira. Wówczas był to tak zwany gaz świetlny. W ciągu ponad 100 lat, które upłynęły od tego czasu, różne paliwa gazowe były okresowo stosowane w motoryzacji. Zwłaszcza w okresach niedoboru tradycyjnych paliw płynnych wzrastało zainteresowanie stosowaniem paliw gazowych, mając jednak na uwadze to, że uzysk propanu butanu z rafinacji ropy naftowej nie przekracza 2% z przerobionego surowca paliwo to nie może być używane jako paliwo zasadnicze. Dużo większe nadzieje należy wiązać z gazem ziemnym - metanem ale to dopiero po stworzeniu bardzo kosztownej infrastruktury zapewniającej odpowiednią ilość stacji tankowania i dopracowanie (skrócenie) czasu tankowania. Tak więc paliwa gazowe uważane są jako paliwa alternatywne. Paliwa gazowe są oznaczane jako LPG - ang. (Liquid Petroleum Gas) gdzie paliwem jest propan butan oraz CNG gdzie paliwem jest gaz ziemny wysoko metanowy.

W niektórych dużych miastach świata, takich jak Tokio, Istambuł czy Barcelona wszystkie taksówki miejskie, a w Wiedniu, Krakowie i Przemyślu także autobusy miejskie są zasilane LPG. Fabryki autobusów w swojej ofercie mają autobusy zasilane gazem. O skali rozpowszechniania LPG decydują z pewnością czynniki ekologiczne, które są w poszczególnych państwach zróżnicowane poprzez odmienne opodatkowanie różnych paliw. Paliwa gazowe były i są nadal traktowane jako paliwa alternatywne.

Królowa angielska chcąc zachęcić obywateli Wielkiej Brytanii do używania alternatywnych żródeł zasilania pojazdów, korzysta w swoim Rols Royce'ie z układu zasilania LPG.

W rezultacie, z uwagi na korzystne właściwości ekologiczne paliwo to w wielu wymienionych krajach jest 2 do 3 razy tańsze od benzyny. Znacznie niższe ceny gazu i inne ulgi finansowe rekompensują użytkownikom wydatki poniesione na instalacje gazowe oraz pewne utrudnienia w eksploatacji pojazdów. Na przykład we Włoszech stosowane są dotacje na montaż instalacji gazowej z funduszu ochrony środowiska. W Polsce istnieją obecnie warunki sprzyjające rozwojowi tego sposobu zasilania samochodów.

strona główna