Montujemy
i polecamy instalacje:

    
oraz innych renomowanych firm na życzenie Klienta.


Ostatnie prace

Chrysler 300C 2.7 V6, rocznik 2005, przebieg: 11 km, instalacja PRINS - sekwencyjny wtrysk gazu

Nasi Klienci

Nasza firma montuje instalacje gazowe najnowszej generacji do wszystkich modeli samochodów marki Chrysler, Jeep i Dodge. Montaż instalacji w nowych autach odbywa się bez utraty gwarancji mechanicznej producenta!

W tym zakresie współpracujemy z toruńskim salonem samochodów marki Chrysler i Jeep i Dodge, firmą Auto Frelik s.c., mieszczącym się przy Szosie Chełmińskiej 214 w Toruniu.

AUTO GAZ

  Instalacje   |   Zbiorniki   |   Oferta   |   Kalkulator   |   Finansowanie   |   Zdjęcia

I generacja LPG

W tych systemach gaz w fazie ciekłej ze zbiornika gazu poprzez wielozawór dostaje się do nowoczesnego reduktora-parownika. Po odparowaniu (przejściu do fazy lotnej) gaz dostaje się poprzez ręczny stałowartościowy regulator dawki gazu (register) do miksera. Powstała w mikserze mieszanka powietrzno-gazowa dostaje się do kolektora ssącego skąd poprzez zawory ssące dostaje się do cylindra. Systemy te są stosowane w pojazdach nie wyposażonych w sondę Lambda i katalizator- głównie pojazdy gaźnikowe.
1. zawór tankowania   5. elektrozawór benzynowy
2. wielozawór   6. reduktor zintegrowany
3. zbiornik gazowy   7. attuazor
4. centralka   8. mikser


II generacja LPG

W tych systemach gaz w fazie ciekłej ze zbiornika gazu poprzez wielozawór dostaje się do nowoczesnego reduktora-parownika. Po odparowaniu (przejściu do fazy lotnej) gaz dostaje się poprzez regulator dawki gazu (attuator) do miksera. Sterowanie ilością podawanego gazu odbywa się za pomocą elektronicznego układu sterującego który decyduje o składzie mieszanki powietrzno-gazowej na podstawie odczytu oryginalnych czujników znajdujących się na silniku. Powstała w mikserze mieszanka powietrzno-gazowa dostaje się do kolektora ssącego skąd poprzez zawory ssące dostaje się do cylindra. Systemy te są stosowane w pojazdach wyposażonych w sondę Lambda i katalizator. W pojazdach tych nie wolno stosować systemów I generacji ponieważ grozi to uszkodzeniem katalizatora.


III generacja LPG

Instalacje tej klasy przeznaczone są do instalowania w samochodach z wielopunktowym wtryskiem paliwa. W rozwiązaniu tym mieszanka paliwowo-powietrzna powstaje tuż przed zaworem ssącym. W zależności od ilości powietrza napływającego do cylindra w okolice zaworu ssącego podawana jest przez wtryskiwacz benzyny ściśle określona ilość paliwa. Podstawowym wyznacznikiem instalacji gazowych do wtrysku wielopunktowego jest zachowanie zbliżonego do oryginalnego, miejsca powstawania mieszanki gazowo-powietrznej. Ponadto gaz powinien być podawany przez wtryskiwać o podobnej charakterystyce do wtryskiwacza benzyny.


IV generacja LPG - VSI

Sekwencyjny wtrysk fazy lotnej LPG, VSI, zapewnia własności jazdy porównywalne z zasila-niem benzynowym czyli zgodne z założeniami producenta pojazdu. Gaz płynny doprowa-dzony jest do reduktora za pośrednictwem zintegrowanego z nim elektrozaworu gazowego. Po zredukowaniu ciśnienia gazu i przejściu w fazę lotną gaz trafia do modułu filtrującego. Moduł ten odpowiedzialny jest za dokładne oczyszczenie gazu z cząstek stałych. Wstępne oczyszczanie gazu odbyło się w elektrozaworze. Dodatkowo moduł ten wyposażony jest w czujnik ciśnienia gazu i czujnik temperatury gazu. Po wyjściu z modułu sterującego pod stałym nadciśnieniem 2 barów gaz dostaje się do listwy z osadzonymi wtryskiwaczami .

Z wtryskiwaczy kontrolowanych przez sterownik gaz doprowadzanay jest w bezpośrednie pobliże zaworów dolotowych. Na uwagę zasługuje fakt, że dawka gazu dla każdego cylindra determinowana jest przez kontroler wtrysku benzynowego. Dlatego też nie ma potrzeby stosowania emulatorów systemu OBD, a parametry pracy silnika są bardzo zbliżone do zasilania benzynowego w całym zakresie obrotowym.

Na co możesz liczyć używając systemu VSI:
  • - nie ma odczuwalnej różnicy pomiędzy zasilaniem gazowym i benzynowym,
  • - samochód nie wymaga szczególnej opieki poza okresową wymianą filtra gazowego,
  • - nie ma ryzyka cofnięcia się płomienia w układzie dolotowym,
  • - strata mocy rzędu 2% przy zasilaniu gazowym jest praktycznie nieodczuwalna dla użytkownika,
  • - przyspieszenie pojazdu zbliżone jest do zasilania benzynowego,
  • - emisja szkodliwych dla zdrowia składników spalin jest wyraĽnie mniejsza,
  • - system poinformuje Cię o wyczerpaniu gazu i przełączy zasilanie na benzynowe.

    powrót    strona główna